Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
w Piotrkowie Trybunalskim

Spotkanie Klubu Motyli Książkowych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
gandr-1669198470526
Przygoda z książkami trwa
Nasza przygoda z książkami trwa...Za nami kolejne,  cykliczne spotkanie Klubu Motyli Książkowych.

Tym razem wsłuchaliśmy się w uniwersalne przesłanie bajek Ignacego Krasickiego.

Bajki Krasickiego to arcydzieła poetyckiej psychologii oraz obserwatorstwa moralnego. Ich tematyka jest niezwykle różnorodna. Propaguje w nich dobre wzorce postępowania oraz pokazuje i potępia niewłaściwe zachowania, takie jak pycha, zazdrość czy skąpstwo. Postacie u Krasickiego bardzo często dobierane są na zasadzie kontrastu, np. stary - młody, głupi - mądry itp. Bajki te warto czytać dzieciom, aby krzewić w nich odpowiednie postawy

i moralność.

Kim był Krasicki? Jakie są tytuły jego bajek?

Ignacy Krasicki był polskim prozaikiem, poetą, komediopisarzem oraz publicystą . Żył w latach 1735 - 1801, był także biskupem warmińskim oraz arcybiskupem gnieźnieńskim.


W krótkich, wierszowanych utworach , które najczęściej opowiadają o zwierzętach, ale również o relacjach między ludźmi, zawarł najważniejsze prawdy o ludzkiej naturze, zmuszając czytelnika do głębszego zastanowienia się nad sobą i otaczającym światem.

Spotkanie z twórczością Krasickiego  zwieńczyliśmy wykonaniem ilustracji do naszym zdaniem najciekawszych bajek, a Hania Malec stworzyła portret  i krótką biografię twórcy tych "miniaturowych" arcydzieł literackich.
powrót